Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/social-autho-bio/social_author_bio.php on line 68

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/plugins/social-autho-bio/social_author_bio.php:68) in /wp-includes/feed-rss2.php on line 8
dzieci.lunar.net.pl http://dzieci.lunar.net.pl serwis parentingowy | moderowane artykuły tematyczne Thu, 03 Nov 2016 16:28:23 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.9 Pieluszki http://dzieci.lunar.net.pl/pieluszki/ http://dzieci.lunar.net.pl/pieluszki/#respond Thu, 03 Nov 2016 16:21:30 +0000 http://dzieci.lunar.net.pl/?p=3513 Pieluszki stanowią integralną część każdej wyprawki dla noworodka. Są równie ważne jak ubranka niemowlęce, czy akcesoria niemowlęce. Przydają się przy noszeniu i odbijaniu maluszka, chętnie kładziemy je na przewijaku, czy na każdej innej powierzchni, na której musimy przewinąć dziecko. Są także przydatne podczas wizyty u pediatry, podczas której pieluszki flanelowe rozkładamy na wadze czy na kąciku do badania. Nie dziwi także fakt, że potrzebna
Więcej »

The post Pieluszki first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
Pieluszki stanowią integralną część każdej wyprawki dla noworodka. Są równie ważne jak ubranka niemowlęce, czy akcesoria niemowlęce. Przydają się przy noszeniu i odbijaniu maluszka, chętnie kładziemy je na przewijaku, czy na każdej innej powierzchni, na której musimy przewinąć dziecko.

Są także przydatne podczas wizyty u pediatry, podczas której pieluszki flanelowe rozkładamy na wadze czy na kąciku do badania. Nie dziwi także fakt, że potrzebna jest ich spora ilość, szczególnie w przypadku niemowląt ulewających.

Pieluszki tetrowe są miękkie, przyjemne w dotyku. Pieluszki flanelowe są grubsze, sztywniejsze, solidniejsze. Producenci pieluch zrozumieli, że nie muszą być one koniecznie białe i wprowadzili do sprzedaży kolorowe, bajeczne pieluszki we wzorki.

Sklep internetowy SzipSzop.pl proponuje Państwu szeroki wybór pieluch wielorazowych, w tym pieluszek tetrowych i flanelowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu z ubrankami i akcesoriami dla małych dzieci i niemowląt.

The post Pieluszki first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
http://dzieci.lunar.net.pl/pieluszki/feed/ 0
Hamak w ogrodzie – frajda dla maluchów http://dzieci.lunar.net.pl/hamak-w-ogrodzie-frajda-dla-maluchow/ http://dzieci.lunar.net.pl/hamak-w-ogrodzie-frajda-dla-maluchow/#respond Thu, 13 Jun 2013 07:58:00 +0000 http://dzieci.lunar.net.pl/?p=556 Jeśli posiadacie w ogrodzie jakiekolwiek starsze drzewo to świetnym pomysłem na ożywienie przydomowego placu zabaw jest zawieszenie hamaka, który będzie pełnił funkcję relaksującej huśtawki, usypiającej kołyski, oraz niewątpliwie sposobu na odprężenie. Jeśli myślicie, że będzie korzystał z niego tylko maluch, to się bardzo mylicie. Dorosłym relaks w hamaku także służy. Szybko przekonują się, że przyjemnie jest letnim popołudniem pohuśtać się w hamaku czytając gazetę.
Więcej »

The post Hamak w ogrodzie - frajda dla maluchów first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
Jeśli posiadacie w ogrodzie jakiekolwiek starsze drzewo to świetnym pomysłem na ożywienie przydomowego placu zabaw jest zawieszenie hamaka, który będzie pełnił funkcję relaksującej huśtawki, usypiającej kołyski, oraz niewątpliwie sposobu na odprężenie. Jeśli myślicie, że będzie korzystał z niego tylko maluch, to się bardzo mylicie. Dorosłym relaks w hamaku także służy. Szybko przekonują się, że przyjemnie jest letnim popołudniem pohuśtać się w hamaku czytając gazetę. Zwykle hamak udźwignie osobę o wadze do 100kg. W sprzedaży dostępne są hamaki, które do powieszenia wymagają dwóch konarów czy gałęzi drzew, ale są także takie, które wystarczy powiesić na jednej solidnej gałęzi. Dokładnie sprawdźcie mocowanie zanim do hamaka wpuścicie dzieci.

Dzieci kochają hamaki tak samo jak huśtawki ogrodowe. Dzieciństwo mija tak szybko, więc warto urozmaicić maluchom czas spędzany w ogródku i zagwarantować przyjemne wspomnienia chwil spędzonych z Mamą na hamaku.

The post Hamak w ogrodzie - frajda dla maluchów first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
http://dzieci.lunar.net.pl/hamak-w-ogrodzie-frajda-dla-maluchow/feed/ 0
Letnia frajda dla malucha- basen w ogródku http://dzieci.lunar.net.pl/letnia-frajda-dla-malucha-basen-w-ogrodku/ http://dzieci.lunar.net.pl/letnia-frajda-dla-malucha-basen-w-ogrodku/#respond Fri, 10 May 2013 09:50:42 +0000 http://dzieci.lunar.net.pl/?p=545 Mały nadmuchiwany basen to niezwykła frajda dla niemowlaka i małego dziecka. Małe baseny nie kosztują dużo, a mogą sprawić najmłodszym tyle radości, szczególnie jeśli jesteśmy posiadaczami ogródka czy tarasu. Przy naszej asyście dziecko spędzi radosne chwile w ruchu i ochłodzi się podczas upałów latem. Na dzień basenowy wybierzcie bardzo ciepły dzień. Z samego rana nalejcie wody do basenu zapełniając jego połowę. Zostawcie basen na
Więcej »

The post Letnia frajda dla malucha- basen w ogródku first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
Mały nadmuchiwany basen to niezwykła frajda dla niemowlaka i małego dziecka. Małe baseny nie kosztują dużo, a mogą sprawić najmłodszym tyle radości, szczególnie jeśli jesteśmy posiadaczami ogródka czy tarasu. Przy naszej asyście dziecko spędzi radosne chwile w ruchu i ochłodzi się podczas upałów latem.

Na dzień basenowy wybierzcie bardzo ciepły dzień. Z samego rana nalejcie wody do basenu zapełniając jego połowę. Zostawcie basen na słońcu. Słońce nagrzeje wodę. Odpowiednią temperaturę osiągniecie dolewając gotowaną gorącą wodę przyniesioną z domu. Przed włożeniem dziecka do basenu koniecznie sprawdźcie czy temperatura ma odpowiednią temperaturę- nie parzy, i nie jest za chłodna. Do basenu można wrzucić rozmaite małe zabawki pływające, na przykład kaczuszki czy piłeczki. Maluch będzie próbował je łapać.Pamiętajcie o posmarowaniu skóry dziecka kremem ochronnym z filtrem i założeniu nakrycia głowy. Pilnujcie malucha przez cały czas zabawy w wodzie. Dzieci uwielbiają pluskać rękami, a oblanie wodą Mamy jest największą frajdą.

Wodę z basenu wykorzystaj do podlewania kwiatków w ogrodzie. Nie zostawiaj basenu napełnionego wodą bez nadzoru. Stanowi on zagrożenie dla dziecka i zwierząt przechodzących przez Twoje podwórko, na przykład na kotów, jeży.

Tak niewiele trzeba by sprawić dziecku radość. Nadmuchiwany basen to świetny pomysł na prezent na Dzień Dziecka.

The post Letnia frajda dla malucha- basen w ogródku first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
http://dzieci.lunar.net.pl/letnia-frajda-dla-malucha-basen-w-ogrodku/feed/ 0
Sposoby na Tadka Niejadka http://dzieci.lunar.net.pl/sposoby-na-tadka-niejadka/ http://dzieci.lunar.net.pl/sposoby-na-tadka-niejadka/#respond Thu, 02 May 2013 09:58:33 +0000 http://dzieci.lunar.net.pl/?p=534 Dwoisz się i troisz, żeby tylko maluch skosztował przygotowanej zupki. Pichcisz smacznie i zdrowo. Danie jest kolorowe i ładnie pachnie, a maluch odmawia spróbowania choćby łyżeczki zupki. Taki scenariusz nie wróży nic dobrego. Maluch szybko się zniechęci i nie będzie chciał nawet słyszeć o spróbowaniu obiadku. Ty też szybko poczujesz frustrację i zrezygnowaniu. W jaki sposób zachęcić dziecko do zjedzenia posiłku? Nie muszę pisać
Więcej »

The post Sposoby na Tadka Niejadka first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
Dwoisz się i troisz, żeby tylko maluch skosztował przygotowanej zupki. Pichcisz smacznie i zdrowo. Danie jest kolorowe i ładnie pachnie, a maluch odmawia spróbowania choćby łyżeczki zupki. Taki scenariusz nie wróży nic dobrego. Maluch szybko się zniechęci i nie będzie chciał nawet słyszeć o spróbowaniu obiadku. Ty też szybko poczujesz frustrację i zrezygnowaniu.

W jaki sposób zachęcić dziecko do zjedzenia posiłku? Nie muszę pisać o tym, że je się także oczami i danie powinno być ładnie podane, kolorowe, zachęcające. Spróbuj sposobu na Ulubioną Przytulankę. Wiadomo, że w pierwszej kolejności trzeba nakarmić ulubionego misia Twojego dziecka.Pozwól by dziecko samodzielnie nakarmiło misia. Ubierz dziecku i misiowi śliniak. Postaraj się wdrożyć zasadę: jedna łyżeczka dla Ciebie, a druga łyżeczka dla misia. Pozwól dziecku na samodzielność i nakarmienie misia. Nawet jeśli maluch ubrudzi misia nic się nie stanie- to tylko zabawka i nie zaszkodzi jej kąpiel w pralce po posiłku. Dziecko zajęte zabawą nawet nie zauważy kiedy z talerza zniknie połowa jego zawartości.

The post Sposoby na Tadka Niejadka first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
http://dzieci.lunar.net.pl/sposoby-na-tadka-niejadka/feed/ 0
Sadzimy kwiatki z dzieckiem http://dzieci.lunar.net.pl/sadzimy-kwiatki-z-dzieckiem/ http://dzieci.lunar.net.pl/sadzimy-kwiatki-z-dzieckiem/#respond Tue, 23 Apr 2013 14:48:56 +0000 http://dzieci.lunar.net.pl/?p=512 Czy wiesz, że nawet tak prosta czynność jak sadzenie kwiatków z dzieckiem może przyczynić się do jego rozwoju? Warto poświęcić trochę czasu by maluch mógł bliżej zapoznać się z przyrodą i rządzącymi nią prawami. Zobaczysz jak bardzo dziecko ucieszy się, gdy zaproponujesz mu na przykład wspólne sianie aksamitek. Możesz pozwolić dziecku na samodzielne wybranie miejsca, a także zapewnić, że to ono będzie odpowiedzialne potem
Więcej »

The post Sadzimy kwiatki z dzieckiem first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
Czy wiesz, że nawet tak prosta czynność jak sadzenie kwiatków z dzieckiem może przyczynić się do jego rozwoju? Warto poświęcić trochę czasu by maluch mógł bliżej zapoznać się z przyrodą i rządzącymi nią prawami.

Zobaczysz jak bardzo dziecko ucieszy się, gdy zaproponujesz mu na przykład wspólne sianie aksamitek. Możesz pozwolić dziecku na samodzielne wybranie miejsca, a także zapewnić, że to ono będzie odpowiedzialne potem za dbanie o roślinki, obserwowanie ich wzrostu i pielęgnację.

Nasionka aksamitki są tanie i gwarantują sukces bowiem nie są wymagające i zawsze wschodzą, i rozwijają się w bujną roślinę obficie kwitnącą. Potocznie kwiatki te nazywane są turkami lub nawet śmierdziuchami, bo mają specyficzny zapach.

aksamitki

Pozwól dziecku zagrabić przygotowaną grządkę i oczyść ją z chwastów i kamieni. Możesz zlecić zbieranie kamieni dziecku. Wyznacz linię – rowek, do którego trafią nasionka. Pozwól dziecku wsypać nasionka do rowka. Nie trać cierpliwości nawet jeśli dziecko sypie zbyt dużo nasionek w jedno miejsce. Aksamitki można rozsadzać jeśli wyrosną zbyt gęsto.

Podlejcie obficie przygotowana rabatę. Codziennie sprawdzajcie czy grządka nie potrzebuje wody. Pozwól maluchowi podlewać aksamitkową grządkę. Roślina powinna utworzyć gęsty krzak i kwitnąć w ciągu około miesiąca od posiania. Już za miesiąc będziecie mogli razem podziwiać przylatujące do aksamitek motyle i pracowite pszczółki. Motyle uwielbiają bowiem aksamitki i często do nich przylatują.

 

 

The post Sadzimy kwiatki z dzieckiem first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
http://dzieci.lunar.net.pl/sadzimy-kwiatki-z-dzieckiem/feed/ 0
Czy należy stosować łapki niedrapki? http://dzieci.lunar.net.pl/czy-nalezy-stosowac-lapki-niedrapki/ http://dzieci.lunar.net.pl/czy-nalezy-stosowac-lapki-niedrapki/#respond Mon, 15 Apr 2013 20:41:48 +0000 http://dzieci.lunar.net.pl/?p=506 Spośród wielu elementów, które występują w wyprawce, jednymi z najczęściej spotykanych są tzw. łapki niedrapki, czyli maleńkie rękawiczki, które jak wiele innych elementów wyprawki będą potrzebne rodzicom i to już od pierwszych dni dziecka na świecie. Łapki niedrapki stosuje się, aby ochronić twarz dziecka przed zadrapaniem. Pierwsze dni życia to najczęściej długi i intensywny sen malucha, podczas którego często dotyka ono swojej twarzy. Brak
Więcej »

The post Czy należy stosować łapki niedrapki? first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
Spośród wielu elementów, które występują w wyprawce, jednymi z najczęściej spotykanych są tzw. łapki niedrapki, czyli maleńkie rękawiczki, które jak wiele innych elementów wyprawki będą potrzebne rodzicom i to już od pierwszych dni dziecka na świecie.

Łapki niedrapki stosuje się, aby ochronić twarz dziecka przed zadrapaniem. Pierwsze dni życia to najczęściej długi i intensywny sen malucha, podczas którego często dotyka ono swojej twarzy. Brak łapek może być powodem zadrapań, które samodzielnie wykona nasza pociecha. Niektóre dzieci bardziej niż inne dotykają swojej twarzy w pierwszych tygodniach życia i nawet mimo obciętych na półokrągło paznokci, może się zdarzyć, że mniej lub bardziej intensywnie się zadrapią. Dlatego właśnie zaleca się ich założenie – zwłaszcza w szpitalu, gdzie nie powinno się obcinać paznokci dziecka. Mogą się one przydać również w domu – zwłaszcza w pierwszym miesiącu życia. Najczęściej po 4-5 tygodniach łapki niedrapki przestają być potrzebne. Należy jednak na bieżąco obserwować zachowania maluszka.

Łapki antydrapki zapewniają także ciepło nieodpowiednio jeszcze ukrwionym rączkom dziecka. Ta zaleta ma znaczenie zwłaszcza jeśli dziecko przyjdzie na świat w miesiącach zimowych. Z uwagi na częsty kontakt łapek z twarzą, ustami dziecka muszą być one wykonane z odpowiedniego materiału. Najlepsza w tym względzie jest bawełna – miła w dotyku, dająca stosunkowo dużo ciepła kończynom. Łapki to dobry pomysł na prezent dla nowo narodzonego dzieciątka – podobnie jak często kupowane body, czy skarpetki.

The post Czy należy stosować łapki niedrapki? first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
http://dzieci.lunar.net.pl/czy-nalezy-stosowac-lapki-niedrapki/feed/ 0
Niemowlak uczy się jeść – jak zapobiec plamom? http://dzieci.lunar.net.pl/niemowlak-uczy-sie-jesc-jak-zapobiec-plamom/ http://dzieci.lunar.net.pl/niemowlak-uczy-sie-jesc-jak-zapobiec-plamom/#comments Thu, 04 Apr 2013 14:13:58 +0000 http://dzieci.lunar.net.pl/?p=492 Spożywanie posiłków przez dziecko w krzesełku do karmienia przypomina czasem nieustanną walkę pomiędzy łyżeczką, jej zawartością, a dzieckiem. Maluch poznaje nowe smaki, i nie wszystkie przypadną mu do gustu. W takim przypadku niemowlak zwykle pluje pokarmem doprowadzając zmęczoną Mamę do rozpaczy bo przygotowany posiłek kończy na ubrankach dziecięcych, na krzesełku do karmienia i podłodze. Wszystko dookoła pogrąża się w chaosie żywieniowym i bałaganie. Co
Więcej »

The post Niemowlak uczy się jeść - jak zapobiec plamom? first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
Spożywanie posiłków przez dziecko w krzesełku do karmienia przypomina czasem nieustanną walkę pomiędzy łyżeczką, jej zawartością, a dzieckiem. Maluch poznaje nowe smaki, i nie wszystkie przypadną mu do gustu. W takim przypadku niemowlak zwykle pluje pokarmem doprowadzając zmęczoną Mamę do rozpaczy bo przygotowany posiłek kończy na ubrankach dziecięcych, na krzesełku do karmienia i podłodze. Wszystko dookoła pogrąża się w chaosie żywieniowym i bałaganie. Co zrobić by uniknąć takich sytuacji? jak uniknąć góry prania i bliskiej przyjaźni z odplamiaczem?

Z pomocą przychodzą nam wszelkie śliniaki niemowlęce. Najprostsze śliniaki wiązane są na karku za pomocą tasiemki, wykonane z tkaniny dwustronnej. Jednak niezabezpieczona folią powierzchnia śliniaka przepuści z łatwością płyn, i ubranka i tak się wyplamią. Poza tym, zawiązywanie maluchowi kokardki na szyi też nie należy do prostych czynności, bo zazwyczaj niemowlę sobie tego nie życzy.

Inne fasony śliniaków zakładają prostsze zapięcie na praktyczne rzepy i podszycie ceratką ochronną. To doskonały pomysł. Im śliniak większy, tym lepiej dla ciuszków dziecka i mniej pracy dla nas. Ceratka chroni ubranko przed zabrudzeniem. A zakładanie i zdejmowanie śliniaka na rzep nie stanowi problemu i nie zabiera zbyt wiele czasu.

Niebywale pomysłowym rozwiązaniem są śliniaki z kieszonką. To rozwiązanie dla dzieci ulewających, wymiotujących. Specjalnie wyprofilowana kieszonka z przodu śliniaka wyłapuje to, co wylatuje z buzi niemowlaka, ułatwiając nam późniejsze sprzątanie i pranie.

Nie trzeba dodawać, że śliniaków należy mieć przygotowanych kilka. Po każdym posiłku wybrudzony śliniak trafia do pralki zamiast ubranka.

The post Niemowlak uczy się jeść - jak zapobiec plamom? first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
http://dzieci.lunar.net.pl/niemowlak-uczy-sie-jesc-jak-zapobiec-plamom/feed/ 1
Album dla noworodka- świetny prezent na Chrzest Święty http://dzieci.lunar.net.pl/album-dla-noworodka-swietny-prezent-na-chrzest-swiety/ http://dzieci.lunar.net.pl/album-dla-noworodka-swietny-prezent-na-chrzest-swiety/#respond Sat, 23 Mar 2013 15:59:08 +0000 http://dzieci.lunar.net.pl/?p=474 Rodzice Chrzestni zawsze zastanawiają się co kupić dziecku na Chrzest Święty. Czy wśród medalików, obrazków z dedykacją, srebrnych łyżeczek i grzechotek znajdzie się również miejsce na innowację? Dobrym i oryginalnym pomysłem na prezent nie tylko na Chrzest, ale także z okazji narodzin dziecka jest album pamiątkowy. Nie jest to zwykły album na zdjęcia. Jego karty to sztywny brystol, a każda z tych kart przełożona
Więcej »

The post Album dla noworodka- świetny prezent na Chrzest Święty first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
Rodzice Chrzestni zawsze zastanawiają się co kupić dziecku na Chrzest Święty. Czy wśród medalików, obrazków z dedykacją, srebrnych łyżeczek i grzechotek znajdzie się również miejsce na innowację?

Dobrym i oryginalnym pomysłem na prezent nie tylko na Chrzest, ale także z okazji narodzin dziecka jest album pamiątkowy. Nie jest to zwykły album na zdjęcia. Jego karty to sztywny brystol, a każda z tych kart przełożona jest białym pergaminem zapobiegającym sklejaniu się wklejonych zdjęć i pamiątek.

Taki album to miejsce na wpisy o pierwszym ząbku, o pierwszym wypowiedzianym słowie, pierwszej zjedzonej marchewce. To pamiętnik życia naszego dziecka. Na karty albumu możemy wklejać nie tylko zdjęcia ale również inne pamiątki, takie jak pierwszy bilet do zoo, opakowanie po pierwszych zjedzonych biszkopcikach, pierwsze zerwane i ususzone kwiatki z ogródka.

Album stanowi zapis zdarzeń z pierwszych miesięcy życia dziecka, kiedy czas biegnie nieubłaganie. Karty albumu pozwolą nam zachować wspomnienia, i podzielić się nimi z dzieckiem.

Do albumu możemy dołączyć na przykład parę malutkich skarpetek dla niemowląt lub kapciuszki niemowlęce.

The post Album dla noworodka- świetny prezent na Chrzest Święty first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
http://dzieci.lunar.net.pl/album-dla-noworodka-swietny-prezent-na-chrzest-swiety/feed/ 0
Dwa pomysły na nudę z małym dzieckiem w ogródku http://dzieci.lunar.net.pl/dwa-pomysly-na-nude-z-malym-dzieckiem-w-ogrodku/ http://dzieci.lunar.net.pl/dwa-pomysly-na-nude-z-malym-dzieckiem-w-ogrodku/#respond Sat, 23 Mar 2013 15:10:29 +0000 http://dzieci.lunar.net.pl/?p=462 Gdy dzieci się nudzą, ciężki jest los rodzica. Nie nadąża wymyślać nowych zabaw. Tymczasem maluchy nie potrzebują skomplikowanych gier na świeżym powietrzu. Wystarczy trochę wyobraźni i pomoc przyrody, a dziecko zajmie się na jakiś czas powierzonym zadaniem i nauczy czegoś ważnego o otaczającym go świecie. Zbieranie biedronek. Biedronki są znanymi przeciwnikami mszyc. Mszyce atakują bardzo często róże w ogrodzie. Biedronki, a w szczególności ich
Więcej »

The post Dwa pomysły na nudę z małym dzieckiem w ogródku first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
Gdy dzieci się nudzą, ciężki jest los rodzica. Nie nadąża wymyślać nowych zabaw. Tymczasem maluchy nie potrzebują skomplikowanych gier na świeżym powietrzu. Wystarczy trochę wyobraźni i pomoc przyrody, a dziecko zajmie się na jakiś czas powierzonym zadaniem i nauczy czegoś ważnego o otaczającym go świecie.

Zbieranie biedronek.

Biedronki są znanymi przeciwnikami mszyc. Mszyce atakują bardzo często róże w ogrodzie. Biedronki, a w szczególności ich larwy zjadają chętnie mszyce i pomagają nam w walce z tymi szkodnikami. Możemy z dzieckiem pozbierać w ogródku grzejące się w słońcu biedronki i przenieść je na potrzebujące pomocy biedronek róże. To dobra okazja by opowiedzieć maluchowi jak pożyteczne są te owady i policzyć z nim kropki na pancerzyku biedronki. To, że ilość kropek odpowiada ilości lat, jaki biedronka już żyje na tym świecie to mit, ale jakże sympatyczny, i powtarzany z pokolenia na pokolenie.

Zbieranie kamyków.

Ogródek pełen jest kamyków. Czasem zalegają w trawniku i utrudniają koszenie trawy. Pozbieraj kamyki do wiaderka wraz z dzieckiem i pomóż ułożyć mu ozdobną ścieżkę z kamyków, lub wysypać kamykami rabatkę kwiatową. To kolejna sposób na naukę liczenia. każdy kamyk wrzucony do wiaderka może być przez dziecko liczony. Dzieci uwielbiają własne kąciki w ogródku, i kochają, gdy zostawiamy im pełną dowolność w jego aranżacji. Pozwól maluchowi na urządzenie własnego kawałka ziemi.

 

The post Dwa pomysły na nudę z małym dzieckiem w ogródku first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
http://dzieci.lunar.net.pl/dwa-pomysly-na-nude-z-malym-dzieckiem-w-ogrodku/feed/ 0
Jak przygotować się do ciąży? http://dzieci.lunar.net.pl/jak-przygotowac-sie-do-ciazy/ http://dzieci.lunar.net.pl/jak-przygotowac-sie-do-ciazy/#respond Mon, 18 Mar 2013 10:56:37 +0000 http://dzieci.lunar.net.pl/?p=454 Ciąża to piękny okres w życiu kobiety. By przeżyć go w pełni i zapewnić dobre samopoczucie sobie oraz zdrowie dziecku należy się odpowiednio do tych dziewięciu miesięcy przygotować. Podstawą przygotowań niech będzie zdrowa dieta, która zapewni nam pełen zestaw witamin, i pomoże uniknąć łykania aptecznych suplementów. Dieta przyszłej Mamy powinna obfitować w ryby morskie, warzywa, owoce, i produkty pełnoziarniste. Ryby warto przygotować na parze,
Więcej »

The post Jak przygotować się do ciąży? first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
Ciąża to piękny okres w życiu kobiety. By przeżyć go w pełni i zapewnić dobre samopoczucie sobie oraz zdrowie dziecku należy się odpowiednio do tych dziewięciu miesięcy przygotować.

Podstawą przygotowań niech będzie zdrowa dieta, która zapewni nam pełen zestaw witamin, i pomoże uniknąć łykania aptecznych suplementów. Dieta przyszłej Mamy powinna obfitować w ryby morskie, warzywa, owoce, i produkty pełnoziarniste. Ryby warto przygotować na parze, dzięki czemu zachowają wszystkie drogocenne składniki odżywcze, na których nam zależy. Wybierajmy warzywa i owoce sezonowe, a nie importowane i konserwowane owoce tropikalne. Całkiem rozsądny był modny niegdyś slogan medyczny „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie”.

Polubmy się ze świeżo wyciskanymi sokami. Można łączyć marchewkę z jabłkami, burakami, pomarańczami. Szklanka takiego soku dziennie zapewni nam witaminę A, E, oraz moc witaminy C.

Zamiast majonezu do sałatek wybierajmy olej lniany tłoczony na zimno, olej rzepakowy, czy oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia. Olej lniany należy przechowywać w lodówce z dala od światła, by nie utracił swoich cennych wartości.

Zamiast białego bezwartościowego pieczywa wybierzmy pełnoziarniste razowe chleby na zakwasie. Jeśli chleb pieczemy sami, dodajmy do ciasta otręby owsiane, ziarno słonecznika i siemię lniane.

Polubmy się ze zdrowymi kaszami, takimi jak jaglana, gryczana, pęczak. Kasze najlepiej spożywać z warzywami i olejem lnianym.

Lepiej zrezygnować z napojów słodzonych i gazowanych. Woda najlepiej zaspokoi nasze pragnienie. Polecana jest także herbata zielona.

Należy zapomnieć o cukrze. Jeśli ktoś nie może obejść się bez słodkiego smaku, herbatę czy kawę może słodzić miodem naturalnym, syropem z agawy, czy stewią.

Oprócz zastosowania diety, warto zrobić sobie podstawowe badania. Morfologia i żelazo, badanie ogólne moczu, badanie przeciwciał toksoplazmozy, cytomegalii i różyczki na pewno będzie dobrym wstępem do przygotowań.

Bezwzględnie należy zapomnieć o paleniu oraz o spożywaniu większej ilości alkoholu. Palenie szkodzi zdrowiu przyszłej Mamy i każda odpowiedzialna kobieta nie tknie więcej papierosa, jeśli chce urodzić zdrowe dziecko, które długo będzie cieszyło się obecnością zdrowej Mamy.

The post Jak przygotować się do ciąży? first appeared on dzieci.lunar.net.pl.

]]>
http://dzieci.lunar.net.pl/jak-przygotowac-sie-do-ciazy/feed/ 0