Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/social-autho-bio/social_author_bio.php on line 68
Jak przygotować się do ciąży?
Home   Ciąża   Jak przygotować się do ciąży?

Jak przygotować się do ciąży?

Ciąża to piękny okres w życiu kobiety. By przeżyć go w pełni i zapewnić dobre samopoczucie sobie oraz zdrowie dziecku należy się odpowiednio do tych dziewięciu miesięcy przygotować.

Podstawą przygotowań niech będzie zdrowa dieta, która zapewni nam pełen zestaw witamin, i pomoże uniknąć łykania aptecznych suplementów. Dieta przyszłej Mamy powinna obfitować w ryby morskie, warzywa, owoce, i produkty pełnoziarniste. Ryby warto przygotować na parze, dzięki czemu zachowają wszystkie drogocenne składniki odżywcze, na których nam zależy. Wybierajmy warzywa i owoce sezonowe, a nie importowane i konserwowane owoce tropikalne. Całkiem rozsądny był modny niegdyś slogan medyczny „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie”.

Polubmy się ze świeżo wyciskanymi sokami. Można łączyć marchewkę z jabłkami, burakami, pomarańczami. Szklanka takiego soku dziennie zapewni nam witaminę A, E, oraz moc witaminy C.

Zamiast majonezu do sałatek wybierajmy olej lniany tłoczony na zimno, olej rzepakowy, czy oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia. Olej lniany należy przechowywać w lodówce z dala od światła, by nie utracił swoich cennych wartości.

Zamiast białego bezwartościowego pieczywa wybierzmy pełnoziarniste razowe chleby na zakwasie. Jeśli chleb pieczemy sami, dodajmy do ciasta otręby owsiane, ziarno słonecznika i siemię lniane.

Polubmy się ze zdrowymi kaszami, takimi jak jaglana, gryczana, pęczak. Kasze najlepiej spożywać z warzywami i olejem lnianym.

Lepiej zrezygnować z napojów słodzonych i gazowanych. Woda najlepiej zaspokoi nasze pragnienie. Polecana jest także herbata zielona.

Należy zapomnieć o cukrze. Jeśli ktoś nie może obejść się bez słodkiego smaku, herbatę czy kawę może słodzić miodem naturalnym, syropem z agawy, czy stewią.

Oprócz zastosowania diety, warto zrobić sobie podstawowe badania. Morfologia i żelazo, badanie ogólne moczu, badanie przeciwciał toksoplazmozy, cytomegalii i różyczki na pewno będzie dobrym wstępem do przygotowań.

Bezwzględnie należy zapomnieć o paleniu oraz o spożywaniu większej ilości alkoholu. Palenie szkodzi zdrowiu przyszłej Mamy i każda odpowiedzialna kobieta nie tknie więcej papierosa, jeśli chce urodzić zdrowe dziecko, które długo będzie cieszyło się obecnością zdrowej Mamy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
avatarAutor: Czeresienka (Liczba artykułów: 3 )


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

*