Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/social-autho-bio/social_author_bio.php on line 68
Sadzimy kwiatki z dzieckiem
Home   Dziecięce sprawy   Sadzimy kwiatki z dzieckiem

Sadzimy kwiatki z dzieckiem

Czy wiesz, że nawet tak prosta czynność jak sadzenie kwiatków z dzieckiem może przyczynić się do jego rozwoju? Warto poświęcić trochę czasu by maluch mógł bliżej zapoznać się z przyrodą i rządzącymi nią prawami.

Zobaczysz jak bardzo dziecko ucieszy się, gdy zaproponujesz mu na przykład wspólne sianie aksamitek. Możesz pozwolić dziecku na samodzielne wybranie miejsca, a także zapewnić, że to ono będzie odpowiedzialne potem za dbanie o roślinki, obserwowanie ich wzrostu i pielęgnację.

Nasionka aksamitki są tanie i gwarantują sukces bowiem nie są wymagające i zawsze wschodzą, i rozwijają się w bujną roślinę obficie kwitnącą. Potocznie kwiatki te nazywane są turkami lub nawet śmierdziuchami, bo mają specyficzny zapach.

aksamitki

Pozwól dziecku zagrabić przygotowaną grządkę i oczyść ją z chwastów i kamieni. Możesz zlecić zbieranie kamieni dziecku. Wyznacz linię – rowek, do którego trafią nasionka. Pozwól dziecku wsypać nasionka do rowka. Nie trać cierpliwości nawet jeśli dziecko sypie zbyt dużo nasionek w jedno miejsce. Aksamitki można rozsadzać jeśli wyrosną zbyt gęsto.

Podlejcie obficie przygotowana rabatę. Codziennie sprawdzajcie czy grządka nie potrzebuje wody. Pozwól maluchowi podlewać aksamitkową grządkę. Roślina powinna utworzyć gęsty krzak i kwitnąć w ciągu około miesiąca od posiania. Już za miesiąc będziecie mogli razem podziwiać przylatujące do aksamitek motyle i pracowite pszczółki. Motyle uwielbiają bowiem aksamitki i często do nich przylatują.

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Sadzimy kwiatki z dzieckiem, 10.0 out of 10 based on 1 rating
avatarAutor: Agrest (Liczba artykułów: 7 )


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

*