Akcesoria niemowlęce
Niemowlęcy codziennik

Dodatkowe akcesoria niemowlęce

Potrzeby niemowlaka nie kończą się na podstawowej wyprawce. Dla wygody rodziców i przyjemności szkraba przydaje się jeszcze szereg innych rzeczy.

Małe mebelki niemowlęce

Nosidełko – dla maluszka można kupić nosidełko z usztywnieniem- specjalną twardą wkładką podtrzymującą główkę dziecka. Takiego malucha nosimy przodem do mamy – dziecko czuje ciepło ciała mamy, bicie jej serca, oddech, a ruch delikatnie je kołysze, uspokajając i przygotowując do snu. Nosidełka, w których dziecko podróżuje przodem do świata nadają się dla starszych maluchów, które samodzielnie sztywno trzymają główkę. Dzidziusia można zabrać w nosidełku na zakupy, na spacer z psem, i wszędzie tam, gdzie nie wjedzie się wózkiem.

Leżaczek – o regulowanym oparciu, koniecznie wyposażony w pasy. Leżaczek musi być stabilny, solidnie wykonany. Przed zakupem sprawdźmy do jakiej wagi dziecka można leżaczka używać. Niektóre produkty mają dodatkowo wmontowany wibrator delikatnie wprawiający w ruch całe siedzisko, co uspokaja maluszka i pomaga mu zasnąć. Inne, bardziej ekskluzywne, wygrywają przyjemne dla ucha melodie. Sprzęt ten przydaje się zwłaszcza w domu. Maluszka możemy zabrać ze sobą do kuchni czy łazienki, i stale mieć go na oku, a dziecko może obserwować każdy ruch rodziców.

Łóżeczko turystyczne – przydatne i w domu, i w podróży. Łóżeczko turystyczne może pełnić funkcję kojca. Łóżeczko takie składa się do małych rozmiarów i mieści się w torbie, a torba wprost idealnie pasuje do bagażnika nawet małych aut. Idealne na długie wakacje, jak i na krótki wyjazd do teściów. Niestety hotele w swojej ofercie rzadko mają łóżeczka dla niemowląt, dlatego łóżeczko turystyczne przydaje się na wszelkich wakacyjnych wojażach.

A do samochodu…

Fotelik samochodowy-kołyska-nosidełko w jednym – Trzy w jednym, ale dobrze spełniają swoje funkcje. Kołyska i nosidełko przydadzą się w domu i podczas zakupów w sklepie. W domu pełni tą samą funkcję co leżaczek, natomiast w sklepie ułatwia przenoszenie malucha, czyniąc je wygodnym i bezpiecznym dla samego pasażera.

Do pokoju dziecięcego

Pojemnik chomik – do przechowywania zabawek. Kolorowy, łatwy do czyszczenia, i przesuwania. Dodatkowo może służyć jako zabawka dla dziecka- wagonik do przesuwania na kółkach. Bałagan zawsze łatwiej ogarnąć wrzucając zabawki dziecka do pojemnika. Z czasem dziecko może samo nauczyć się dbać o porządek i chować własne rzeczy.

Kojec – bezpieczne miejsce do zabawy dla dziecka. Dostępne kojce kwadratowe i prostokątne, składające się na płasko. Gdy musimy na chwile wyjść do toalety czy kuchni, lepiej maluszka zostawić w bezpiecznym kojcu z zabawkami niż na podłodze.

Chodzik – produkt budzący wiele kontrowersji. Ułatwia dziecku poruszanie się, uczy odpychania, stąpania, aczkolwiek w zły sposób, bo na palcach. Chodzik używany w nadmiarze może wyrządzić więcej szkody niż dobrego.

Akcesoria do karmienia

Krzesełko do karmienia – jakiekolwiek krzesełko wybierzemy z bogatej oferty producentów, będziemy zadowoleni z wygody jaką ono ze sobą niesie. Na rynku artykułów dziecięcych mamy do wyboru drewniane krzesełka rozkładane w stolik i krzesełko, jak i rozbudowane krzesła – ceratkowe fotele z nakładanym blatem. Blat taki można regulować (odległość od dziecka), łatwo czyścić, lub po prostu zdjąć i przystawić krzesełko do dorosłego stołu. Regulowana jest także wysokość, tak więc krzesełko przystawimy zarówno do wysokiego kuchennego stołu, jak i niskiej ławy w salonie. Ceratkowe siedzisko łatwo umyć. Krzesełko powinno być wyposażone w pasy, trzy lub pięciopunktowe. Niektóre krzesełka dodatkowo posiadają pałąk odchodzący od blatu, a przechodzący między nogami dziecka, uniemożliwiający maluchowi wysunięcie się z krzesełka szczeliną między blatem a siedzeniem. Niezależnie do tego jakie krzesełko wybierzemy, pamiętajmy by było ono solidnie wykonane, funkcjonalne, łatwe do czyszczenia, a więc długo nam służyło.

Sztućce (łyżeczka,widelec) – przeznaczone dla niemowląt, wykonane z odpowiednich materiałów, nie ostre. Godne polecenia są łyżeczki silikonowe, idealnie wyprofilowane i pasujące do buzi dziecka. Miękki silikon nie uszkodzi dziąseł maluszka. Sprawdźmy na opakowaniu czy dany produkt można sterylizować/wyparzać. Niektóre bowiem rozpadają się/odkształcają pod wpływem wysokiej temperatury.

Miseczka/talerzyk – kolorowe, cieszące oko dziecka, łatwe do czyszczenia, wykonane z materiałów odpowiednich dla niemowląt.

Śliniaki – najlepiej zapinane na rzepy, żeby dodatkowo nie manewrować przy szyi dziecka. Zawiązane tasiemki zawsze zainteresują malucha i szybko zostaną rozwiązane. Lepiej mieć w zapasie kilka śliniaków bo brudzą się niezwykle szybko.

Podgrzewacz do butelek – produkt bez którego można się obejść, jednak stworzony by ułatwić i przyspieszyć przygotowywanie mleka. Podgrzewacz podtrzymuje odpowiednią temperaturę więc mleko jest gotowe do spożycia cały czas.

Kubek-niekapek – uczy dziecko pić w inny sposób niż z butelki, faza wstępna do picia z dorosłego kubka.

Możesz również polubić…