Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/social-autho-bio/social_author_bio.php on line 68
Czy należy stosować łapki niedrapki?
Home   Pielęgnacja   Pielęgnacja niemowlęcia   Czy należy stosować łapki niedrapki?

Czy należy stosować łapki niedrapki?

Spośród wielu elementów, które występują w wyprawce, jednymi z najczęściej spotykanych są tzw. łapki niedrapki, czyli maleńkie rękawiczki, które jak wiele innych elementów wyprawki będą potrzebne rodzicom i to już od pierwszych dni dziecka na świecie.

Łapki niedrapki stosuje się, aby ochronić twarz dziecka przed zadrapaniem. Pierwsze dni życia to najczęściej długi i intensywny sen malucha, podczas którego często dotyka ono swojej twarzy. Brak łapek może być powodem zadrapań, które samodzielnie wykona nasza pociecha. Niektóre dzieci bardziej niż inne dotykają swojej twarzy w pierwszych tygodniach życia i nawet mimo obciętych na półokrągło paznokci, może się zdarzyć, że mniej lub bardziej intensywnie się zadrapią. Dlatego właśnie zaleca się ich założenie – zwłaszcza w szpitalu, gdzie nie powinno się obcinać paznokci dziecka. Mogą się one przydać również w domu – zwłaszcza w pierwszym miesiącu życia. Najczęściej po 4-5 tygodniach łapki niedrapki przestają być potrzebne. Należy jednak na bieżąco obserwować zachowania maluszka.

Łapki antydrapki zapewniają także ciepło nieodpowiednio jeszcze ukrwionym rączkom dziecka. Ta zaleta ma znaczenie zwłaszcza jeśli dziecko przyjdzie na świat w miesiącach zimowych. Z uwagi na częsty kontakt łapek z twarzą, ustami dziecka muszą być one wykonane z odpowiedniego materiału. Najlepsza w tym względzie jest bawełna – miła w dotyku, dająca stosunkowo dużo ciepła kończynom. Łapki to dobry pomysł na prezent dla nowo narodzonego dzieciątka – podobnie jak często kupowane body, czy skarpetki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (3 votes cast)
Czy należy stosować łapki niedrapki?, 6.0 out of 10 based on 3 ratings
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

*