Pranie ubranek dla niemowląt
Niemowlęcy codziennik

Jak prać ubranka niemowlęce

Każdy rodzic niemowlaka wie ile ciuszków musi pomieścić szafa takiego malucha. Zdarza się, że niemowlęta mają więcej ubranek niż kochające ciuchy kobiety i więcej bucików niż Mama szpilek. Oczywiście ubranka dziecka zajmują znacznie mniej miejsca niż damskie ciuchy, ale o tak rozległej garderobie może pomarzyć niejedna mama.

Ile ubranek potrzebuje niemowlak?

Niemowlę potrzebuje więcej ubrań niż człowiek dorosły bo częściej je brudzi. Maluchy często cierpią na refluks i ulewają po każdym posiłku. W ten sposób Mama odbywa ciągłe wycieczki pomiędzy pralką, a pokojem dziecięcym. Przezorna Mama musi mieć kilka kompletów ubranek na wypadek biegunki czy wymiotów u dziecka. Ubranka dla dzieci muszą znieść wielokrotne pranie, ciągłe suszenie i prasowanie.

Co oznaczają metki na ubrankach dla dzieci?

Zanim Mama wypierze ciuszki niemowlaka po raz pierwszy powinna zapoznać się z treścią metek i wskazówkami producenta dotyczącymi prania, w przeciwnym razie mogą się one okazać jednorazowym zakupem. Metka każdego ubrania dla dzieci zawiera informacje dotyczące dopuszczalnej temperatury prania, sposobu suszenia, oraz dozwolonej temperatury prasowania. Upranie body dziecięcego w 40C, podczas gdy producent deklaruje, że można je prać ręcznie w 30C, może skończyć się zafarbowaniem innych ubranek, rozciągnięciem materiału, a nawet poluzowaniem szwów. Tak potraktowanego ubranka nie będziemy mogli reklamować u sprzedawcy bo nie dostosowaliśmy się do wskazówek prania, a nadawać się będzie ono tylko do wyrzucenia. Większość składników wyprawki niemowlęcej można prać w 40C, a niektóre, na przykład białe ciuszki, można prać w 60C lub nawet gotować. Zanim jednak nastawiamy program gotowania w pralce poszukajmy na metce, co sądzi o tym producent. Przed wrzuceniem ubranek do pralki należy rozpiąć wszystkie zatrzaski i zamki błyskawiczne, oraz odpiąć guziki.

Jak suszyć ubranka dla dzieci?

Większość ubrań dla niemowląt należy suszyć na zwykłych tradycyjnych suszarkach drabinkowych w formie rozwieszonej. Ubranko przed powieszeniem na linkach należy mocno strzepnąć i wygładzić. W ten sposób ułatwimy sobie późniejsze prasowanie. Rzadko kiedy zdarza się, że producent zezwala na suszenie odzieży niemowlęcej w suszarkach bębnowych. Zwykle tylko te droższe ubrania, uszyte z grubszej bawełny są dopuszczone do suszenia w suszarkach mechanicznych.

Jak prasować ubranka dla dzieci?

Przed prasowaniem ubranka trzeba będzie przełożyć na lewą stronę. Nie wolno kłaść żelazka bezpośrednio na nadruki, aplikacje i hafty, żeby ich nie odkształcić.

Nawet jeśli będziemy stosować się do zaleceń producenta odzieży dziecięcej i utrzymywać ciuszki naszego dziecka w idealnym stanie, nie posłużą nam one zbyt długo bo dziecko bardzo szybko zmienia rozmiary, i wkrótce będziemy musieli dbać o już kolejny wyższy rozmiar.

Możesz również polubić…