Pierwszy rok życia niemowlaka obfituje w zmiany rozmiarów ubrań. Dziecko w pierwszych dwunastu miesiącach rośnie bardzo szybko i musimy stawić czoła faktowi, że będziemy częstymi klientami sklepów z odzieżą dziecięcą i z całą naszą uwagą skoncentrowaną na ubranka dla dzieci. Niemowlę zmienia rozmiar ubranek średnio raz na dwa miesiące, przystopowując nieco wzrost w okolicy rozmiaru 80 i 86.

Rozmiar 80 i 86 pozwoli nam nieco odsapnąć od ciągłych zakupów bielizny niemowlęcej, ale zmieni się także charakter kupowanych ubranek. Maluch zacznie podejmować próby pełzania, raczkowania, potem chodzenia. Potrzebne będą inne rodzaje ubrań dla dzieci, na przykład rajstopy do raczkowania, solidniejsze spodnie dresowe lub welurowe. Pojawi się potrzeba zaopatrzenia niemowlaka w buty. Będziemy musieli zapoznać się z zupełnie nowymi półkami w sklepie i przygotować się na większe koszty zakupu odzieży.

Rozmiar 98 w zasadzie kończy współpracę dziecka z ubrankami takimi jak śpiochy dla niemowląt, półśpioszki niemowlęce. Producenci nie szyja już bowiem tych ubranek w większych rozmiarach.

Rozmiar 104 zakańcza użytkowanie body. To największy rozmiar w jakim szyte są body dla dzieci.