Basen ogrodowy dla dzieci
Dziecięce sprawy

Letnia frajda dla malucha- basen w ogródku

Mały nadmuchiwany basen to niezwykła frajda dla niemowlaka i małego dziecka. Małe baseny nie kosztują dużo, a mogą sprawić najmłodszym tyle radości, szczególnie jeśli jesteśmy posiadaczami ogródka czy tarasu. Przy naszej asyście dziecko spędzi radosne chwile w ruchu i ochłodzi się podczas upałów latem.

Jak przygotować wodę do basenu?

Na dzień basenowy wybierzcie bardzo ciepły dzień. Z samego rana nalejcie wody do basenu zapełniając jego połowę. Zostawcie basen na słońcu. Słońce nagrzeje wodę. Odpowiednią temperaturę osiągniecie dolewając gotowaną gorącą wodę przyniesioną z domu. Przed włożeniem dziecka do basenu koniecznie sprawdźcie czy temperatura ma odpowiednią temperaturę- nie parzy, i nie jest za chłodna. Do basenu można wrzucić rozmaite małe zabawki pływające, na przykład kaczuszki czy piłeczki. Maluch będzie próbował je łapać.Pamiętajcie o posmarowaniu skóry dziecka kremem ochronnym z filtrem i założeniu nakrycia głowy. Pilnujcie malucha przez cały czas zabawy w wodzie. Dzieci uwielbiają pluskać rękami, a oblanie wodą Mamy jest największą frajdą.

Jak nie marnować wody?

Wodę z basenu wykorzystaj do podlewania kwiatków w ogrodzie. Nie zostawiaj basenu napełnionego wodą bez nadzoru. Stanowi on zagrożenie dla dziecka i zwierząt przechodzących przez Twoje podwórko, na przykład na kotów, jeży.

Tak niewiele trzeba by sprawić dziecku radość. Nadmuchiwany basen to świetny pomysł na prezent na Dzień Dziecka.

Możesz również polubić…