Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/social-autho-bio/social_author_bio.php on line 68
Sposoby na Tadka Niejadka
Home   Karmienie   Sposoby na Tadka Niejadka

Sposoby na Tadka Niejadka

Dwoisz się i troisz, żeby tylko maluch skosztował przygotowanej zupki. Pichcisz smacznie i zdrowo. Danie jest kolorowe i ładnie pachnie, a maluch odmawia spróbowania choćby łyżeczki zupki. Taki scenariusz nie wróży nic dobrego. Maluch szybko się zniechęci i nie będzie chciał nawet słyszeć o spróbowaniu obiadku. Ty też szybko poczujesz frustrację i zrezygnowaniu.

W jaki sposób zachęcić dziecko do zjedzenia posiłku? Nie muszę pisać o tym, że je się także oczami i danie powinno być ładnie podane, kolorowe, zachęcające. Spróbuj sposobu na Ulubioną Przytulankę. Wiadomo, że w pierwszej kolejności trzeba nakarmić ulubionego misia Twojego dziecka.Pozwól by dziecko samodzielnie nakarmiło misia. Ubierz dziecku i misiowi śliniak. Postaraj się wdrożyć zasadę: jedna łyżeczka dla Ciebie, a druga łyżeczka dla misia. Pozwól dziecku na samodzielność i nakarmienie misia. Nawet jeśli maluch ubrudzi misia nic się nie stanie- to tylko zabawka i nie zaszkodzi jej kąpiel w pralce po posiłku. Dziecko zajęte zabawą nawet nie zauważy kiedy z talerza zniknie połowa jego zawartości.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Sposoby na Tadka Niejadka, 10.0 out of 10 based on 1 rating
avatarAutor: admin (Liczba artykułów: 5 )


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

*