Ubranka dla chłopczyka i dziewczynki
Niemowlęcy codziennik

Ubranka dla chłopców i ubranka dla dziewczynek

Po wejściu do sklepu od razu widać, który dział przeznaczony jest dla chłopców, a który dla dziewczynek. Dział chłopięcy to kolor niebieski, zielony, szary, a królestwo dziewczynek to kolor różowy we wszelkich odmianach, czerwony i fioletowy.

Kolory i detale ubranek dla niemowląt

Dla niemowląt Mamy często wybierają neutralne kolory takie jak ecru, żółty, jasny zielony, groszkowy, wszystkie pastelowe kolory. Są to kolory pasujące zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Trzymiesięczna dziewczyna ubranka w śpioszki i kaftanik w kolorze ecru będzie wyglądała tak samo dobrze i właściwie dla płci, jak chłopiec ubrany w ten sam komplet niemowlęcy. Bielizna niemowlęca jest zazwyczaj produkowana właśnie w takich niejaskrawych kolorach, wręcz uniwersalnych. Mamy podkreślają, że niemowlak w wózku to nie synek tylko córeczka. Na przykład zakładają ozdobne opaski niemowlęce na główkę, dziewczęce czapeczki ozdobione kokardkami, lub body dziewczęce ze spódniczką.

Co nosi dziewczynka, a co nosi chłopiec?

Wyraźne różnice w ubieraniu zaczynają się u nieco starszych dzieci. Wtedy kolory ciuszków dziewczynek zaczynają być bardziej jaskrawe, żywe, a chłopcy przechodzą w bardziej stosowane ubrania z wyraźnymi akcentami upodobań takimi jak auta, roboty, dinozaury, postacie z chłopięcych bajek. U dziewczynek dominują aplikacje z księżniczkami, kotkami, lalkami. Mała dziewczynka zaczyna podglądać i naśladować Mamę. Chce wyglądać tak samo ładnie jak ona. Mały chłopiec nie za bardzo dba o ubiór. Za to uwielbia gadżety tak jak Tata. Od nowej bluzki woli klocki lego.

Im starsze dziecko, tym różnice w ubieraniu zaczynają się pogłębiać, i tym większą wagę dziecko przywiązuje do stroju.

Możesz również polubić…