Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/social-autho-bio/social_author_bio.php on line 68
ubranka dla chłopców i dziewczynek
Home   Niemowlęcy codziennik   Ubranka dla chłopców i ubranka dla dziewczynek

Ubranka dla chłopców i ubranka dla dziewczynek

Po wejściu do sklepu od razu widać, który dział przeznaczony jest dla chłopców, a który dla dziewczynek. Dział chłopięcy to kolor niebieski, zielony, szary, a królestwo dziewczynek to kolor różowy we wszelkich odmianach, czerwony i fioletowy.

Dla niemowląt Mamy często wybierają neutralne kolory takie jak ecru, żółty, jasny zielony, groszkowy, wszystkie pastelowe kolory. Są to kolory pasujące zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Trzymiesięczna dziewczyna ubranka w śpioszki i kaftanik w kolorze ecru będzie wyglądała tak samo dobrze i właściwie dla płci jak chłopiec ubrany w ten sam komplet niemowlęcy. Bielizna niemowlęca jest zazwyczaj produkowana właśnie w takich niejaskrawych kolorach, wręcz uniwersalnych. Mamy podkreślają, że niemowlak w wózku to nie synek tylko córeczka na przykład poprzez założenie ozdobnej opaski na główkę, dziewczęcej czapeczki ozdobionej kokardkami, body ze spódniczką.

Wyraźne różnice w ubieraniu zaczynają się u nieco starszych dzieci. Wtedy kolory ciuszków dziewczynek zaczynają być bardziej jaskrawe, żywe, a chłopcy przechodzą w bardziej stosowane ubrania z wyraźnymi akcentami upodobań takimi jak auta, roboty, dinozaury, postacie z chłopięcych bajek. U dziewczynek dominują aplikacje z księżniczkami, kotkami, lalkami. Mała dziewczynka zaczyna podglądać i naśladować Mamę i chce wyglądać tak samo ładnie jak ona. Mały chłopiec nie za bardzo dba o ubiór, za to uwielbia gadżety tak jak Tata. Od nowej bluzki woli klocki lego Star Wars.

Im starsze dziecko, tym różnice w ubieraniu zaczynają się pogłębiać, i tym większą wagę dziecko przywiązuje do stroju.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Ubranka dla chłopców i ubranka dla dziewczynek, 10.0 out of 10 based on 1 rating
avatarAutor: Agrest (Liczba artykułów: 7 )


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

*