wakacje bez dzieci
Inne

Urlop wypoczynkowy bez dziecka z przymrużeniem oka

Każdego roku przychodzi ten moment, kiedy czujesz, że po prostu musisz odpocząć. Doszedłeś do ściany i bez wakacji nie dasz rady podołać codziennym obowiązkom. Jak jednak spędzić ten wolny czas? Nie masz pomysłu na wakacyjny wyjazd, a koledzy z pracy chwalą się letnim wyjazdem do Francji. Ty w takich sytuacjach milczysz, bo ciężko Ci przyznać, że nie masz urlopowej weny. Mamy dla Ciebie kilka wakacyjnych propozycji, które sprawią, że znów będzie Ci się chciało wstawać rano i gnać do pracy.

Słynne wakacje na RODOS

W pracy meldujesz, że czekają Cię dwa pełne tygodnie urlopowej rozpusty na Rodos. Nie każdy musi jednak wiedzieć, że chodzi o Rodzinne Ogródki Działkowe. Jeszcze przed wypełnieniem wniosku urlopowego zbierasz od koleżanek zamówienia na prawdziwe greckie oliwki. To nic, że z działki przywieziesz im urocze poziomki w kobiałkach jako poczęstunek. W końcu różne rzeczy dzieją się z oliwkami w drodze powrotnej samolotem z wielkiego greckiego urlopu. Czternaście dni spędzasz tak, jak lubisz. Rozpalasz grilla, kosisz trawnik, zrywasz czarne porzeczki, likwidujesz mszyce i rozkoszujesz się brakiem turystów. Masz ciszę, spokój, a dodatkowo urlop na działce jest wyjątkowo łaskawy dla portfela. Pytany o zdjęcia z wielkiej greckiej wyprawy z żalem mówisz o zgubionej karcie pamięci aparatu.

Blisko z naturą

Agroturystyka od pewnego czasu to bardzo popularny sposób na spędzenie wakacyjnych dni. Masz szansę pobyć sam na sam z naturą. Wynajęta chata w Bieszczadach pozwoli Ci przeżyć niezapomnianą przygodę, gdy rój pszczół postanowi zrobić przytulny ul pod dachem Twojego nowego apartamentu wakacyjnego. W niecałe dwa tygodnie zobaczysz jak na dłoni, że nie wszędzie Internet śmiga jak nastolatek na hulajnodze. Poznasz zwyczaje dzików i zrozumiesz, dlaczego warto schodzić niedźwiedziowi z drogi. Dojdziesz do perfekcji w usuwaniu kleszczy z kończyn. Doznasz ciszy, bliskości z komarami, ale i będziesz mógł poleżeć w trawie gryząc źdźbło trawy i obserwując jerzyki pozostające nieustannie w locie.

Kierunek Zagranica

Skoro Ola z działu Kadr i Piotr z Logistyki wyjeżdżają do Francji, Ty postanawiasz nie powielać schematów i wybierasz mniej popularne Niemcy. Chcesz jeszcze raz poczuć się jak dziecko i jako cel podróży obierasz Legoland. Nie masz dzieci, ale zabierasz ze sobą bratanka i siostrzenicę. W ten sposób zostajesz Najlepszym Wujkiem Roku. W krainie klocków Lego bawisz się znakomicie. Jeździsz wszystkimi kolejkami, a nawet gubisz się w obszarze z klockami Duplo dla najmłodszych, ale pracownicy szybko pomagają Ci się odnaleźć. Robisz sobie reprezentacyjne zdjęcia na tle miniatur słynnych budynków, ale prawdziwą satysfakcję czerpiesz z zabawy w Krainie Piratów, gdzie możesz bezkarnie celować armatką wodną w piracki okręt. Może zjazd pionowo w dół łódką rwącą rzeką nie był najlepszym pomysłem, ale nie dajesz po sobie poznać, że troszkę się bałeś. Wracasz wypoczęty i naładowany dobrą energią z dziecięcych lat.

Możesz również polubić…