Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/social-autho-bio/social_author_bio.php on line 68
Skąd wziąć na to pieniądze?
Home   Niemowlęcy codziennik   Skąd wziąć na to pieniądze?

Skąd wziąć na to pieniądze?

Po przeczytaniu działu Wyprawka i Dodatkowe Akcesoria Niemowlęce zapewne masz mętlik w głowie. Wszystkie rzeczy wydają się niezbędne, a już co najmniej konieczne. Tymczasem portfel świeci pustkami. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

Zainteresuj się rzeczami używanymi – używane ciuszki, wózek, łóżeczko nie tracą na funkcjonalności w żaden sposób, a są tańsze. Niemowlak szybko przeskakuje z rozmiaru na rozmiar, ciuszki więc starczą Ci na krótko. Normalnie użytkowany wózek posłuży nie tylko jednemu dziecku. Może warto popytać wśród rodziny? Może ciuszki po synku szwagierki będą dobre akurat na Twojego szkraba? Może koleżanka z nieco starszym maluchem zechce się podzielić ubrankami/odsprzedać wózek?

  • allegro – źródło używanych i nowych rzeczy. Czasami zupełnie okazyjnie można trafić na prawie nowe ciuszki, niezniszczony kojec. Do ceny wybranego przedmiotu należy doliczyć cenę przesyłki. Sprawdźmy opinie o sprzedawcy, od którego zamierzamy cokolwiek kupić. Przedmioty możemy ocenić na zdjęciach lub zadać sprzedawcy dodatkowe pytania.
  • komisy internetowe – używane akcesoria niemowlęce. Do ceny wybranego przedmiotu należy doliczyć cenę przesyłki.
  • sklepy internetowe dla dzieci – nowe akcesoria często tańsze niż te w sklepie, jednak do ceny wybranego przedmiotu należy doliczyć cenę przesyłki. Przedmioty możemy obejrzeć na zdjęciach, lub poprosić o dodatkowe informacje.
  • Forum – fora różnych dzieciowych stron oferują działy Kupię, Sprzedam, Oddam. Poszperaj z najdziesz to, czego twoje dziecko akurat potrzebuje.

Zwróć się do dziadków – nie wiemy, jakie stosunki panują w Twojej rodzinie, ale zwykle dziadkowie chętnie kupują wnukom prezenty. Napomknij nieśmiało, czego potrzeba Twojemu dziecku, lub powiedz wprost, że wnuczka bardzo by się ucieszyła z nowej zabawki/ubranka. Zaproponuj tzw. zrzutkę. Jeśli dziadkowie dołożą się do Waszej startowej sumy, łatwiej będzie kupić maluchowi spacerówkę marzeń.

Promocje w hipermarketach – tanie, dość trwałe ciuszki oferują sezonowo hipermarkety. Trzeba tylko śledzić ogłoszenia w gazetce sklepowej lub osobiście polować.

Sklepy z używaną niemowlęcą odzieżą – używane ciuszki nadające się do użytku możemy wybrać sami. Ceny atrakcyjne.

Komisy – w odróżnieniu od komisów internetowych, tutaj wybrany sprzęt możemy obejrzeć na żywo, ocenić stopień zużycia.

Anonse – ogłoszenia na Internecie, jak i w wychodzącej co tydzień gazecie. Dużo lokalnych ogłoszeń o sprzedaży akcesoriów dziecięcych.

„Celowa sprzedaż” – dzieci szybko wyrastają z ubranek. Można wystawić stare, nie używane już ubranka na aukcję internetową, a za uzyskane pieniądze kupić nowe, potrzebne teraz ubrania.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

*